Kilpailut

Kesän 2019 kilpailukalenteri

25.05. (la), Valkeakosken Kalaveikkojen mestaruusuistelu, tulokset.
28.05. (ti), 1. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
06.06. (to), 1. Lotilanjärven uistelukilpailu, tulokset.
11.06. (ti), 2. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
15.06. (la), Hämeen PM-kesäonki 2019, katso lisää…
18.06. (ti), 3. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
27.06. (to), 2. Lotilanjärven uistelukilpailu, tulokset.
11.07. (to), 3. Lotilanjärven uistelukilpailu, tulokset.
18.07. (to), 4. Lotilanjärven uistelukilpailu, katso lisää…
06.08. (ti), 4. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00
13.08. (ti), 5. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00
15.08. (to), mato-onkikisa Yläkanavalla Nuoret vastaan Urisevat ukot klo 17.30-19.00
24.08. (la) Tappajahauki uistelu, katso lisää…
31.08. (la), VKV mestaruus mato-onkikisa klo 9.00 – 13.00
07.09. (la), Mato-onki haastekisa, VKV-UKK-TSK, VKV järjestää, klo 9.00-13.00

-muutokset mahdollisia –

Talven 2019 kilpailukalenteri

16.12. (su), kinkkupilkkikisa, tulokset.
12.01. (la), 1. sarjakisa klo 9.00 – 13.00, tulokset.
17.01. (to), madepilkkikisa klo 17.30-20.00, tulokset.
19.01. (la), 2. sarjakisa klo 9.00 – 13.00, tulokset.
24.01. (to), madepilkkikisa klo 17.30-20.00, tulokset.
26.01. (la), LP-VKV-TSK haastekisa klo 10.00 – 14.00 (LP järjestää), tulokset.
31.01. (to), madepilkkikisa klo 17.30-20.00, tulokset.
02.02. (la), 3. sarjakisa klo 10.00 – 14.00, 10 ahvenen kisa, tulokset.
07.02. (to), madepilkkikisa klo 17.30-20.00, tulokset.
10.02. (su), 4. sarjakisa klo 9.00 – 14.00, samalla haasteottelu VKV-KV-HaUK (VKV järjesti), tulokset.
14.02. (to), madepilkkikisa klo 17.30-20.00, tulokset.
16.02. (la), UKK-VKV (UKK järjestää) klo 9-13, tulokset.
23.02. (la), madepilkkikisa, päiväkisa, klo 13.30-16.00, tulokset.
23.02. (la), Petäys pilkki, lue lisää…
02.03. (la), 5. sarjakisa klo 10.00 – 14.00, tulokset.
-Pistekisojen pistetaulukko, kaikki kisat käytynä. Katso pistetaulukko tästä.
02.03. (la), SM-pilkki 2019, esikisa, Kemi
03.03. (su), Hämeen PM-kisat, TSK järjestää, Vainionlahti, tulokset.
07.03. (to), Horiskot vs. Urisevat haasteottelu, tulokset.
09.03. (la), VKV mestaruuspilkki, nuoret, klo 10.00 – 12.00. tulokset.
10.03. (su), Vanajapilkki, lue lisää…
16.03. (la), VKV mestaruuspilkki, aikuiset, klo 9.00 – 13.00, tulokset.
23.03. (la), Pilkkitapahtuma kaupunkilaisille Lotilanjärvellä, tulokset.
06.04. (la), SM-pilkki 2019, Kemi

Kesän 2018 kilpailukalenteri

-31.05. (to), 1. Lotilanjärven uistelukisa klo 17.00-21.00, tulokset.
-12.06. (ti), 1. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
-14.06. (to), 2. Lotilanjärven uistelukisa klo 17.00-21.00, tulokset.
-19.06. (ti), 2. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
-28.06. (to), 3. Lotilanjärven uistelukisa klo 17.00-21.00, tulokset.
-30.06. (la), Jigi Cup, Tappajajigi, Valkeakoski, katso lisää…
-10.07. (ti), 3. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
-12.07. (to), 4. Lotilanjärven uistelukisa klo 17.00-21.00, katso lisää…
-31.07. (ti), 4. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.
-05.08. (su), VKV mestaruusuistelu Vanajavedellä klo 14.00 – 20.00, tulokset.
-07.08. (ti), 5. mato-onkikisa klo 17.30 – 20.00, tulokset.  Pistetaulukko.
-16.08. (to), mato-onkikisa Yläkanavalla Nuoret vastaan Urisevat ukot, tulokset.
-18.08 (la), Häme Cup, Tappajahauki, Valkeakoski, katso lisää…
-26.08. (su), seuraottelu TSK-VKV-UKK, katso lisää…
-01.09. (la), VKV mestaruus mato-onkikisa Viidennumerolla , tulokset.

Talven 2018 kilpailukalenteri

-11.11. (la), laituripilkki, tulokset
-13.1. (la), kinkkupilkkikisa pidettiin Kärjenniemenselällä, tulokset
-17.1. (ke), madekisa pidettiin Eklundin rannassa, tulokset
-20.01. (la), 1. sarjakisa pidettiin Ilmoilassa, tulokset
-25.01. (to), madekisa pidettiin Hakalanrannassa, tulokset
-27.01. (la), 2. sarjakisa pidettiin Iso-Herityssä, tulokset
-01.02. (to), madekisa pidettiin Viidennumerolla, tulokset
-03.02. (la), 3. sarjakisa (samalla haasteottelu VKV-UKK) pidettiin Valmarinniemessä, tulokset
-08.02. (to), madekisa pidettiin Lotilanjärvellä, tulokset
-10.02. (la), KV-VKV-HaUK (KV järjesti), Vanajanselkä, Petäys, tulokset
-15.02. (to), madekisa pidettiin Valmarinniemessä, tulokset
-17.02. (la), haasteottelu klo 9.00 – 13.00 VKV-LPM-TSKM (VKV järjestää) tulokset
-17.02. (la), PMM joukkueen karsintakilpailu, kokoontumispaikka Vierumäen Matkakeidas
-24.02. (la), Hämeen PM-kisat, Mallasvesi, tulokset
-08.03. (to), Urisevat vastaan Horiskot pilkkikisa, tulokset
-10.03. (la), 4. sarjakisa klo 9.00 – 13.00, tulokset
-10.03. (la), SM-pilkki 2018, esikisa, Kuusamojärvi (lähtöpaikka Raatesalmi)
-11.03. (su), Vanajapilkki, Kuhaveljet ry järjestää katso lisää…
-17.03. (la), HaUK järjestää tuplapilkkikisan katso lisää…
-18.03. (su), VKV mestaruuspilkki kisattiin Pappilanlahdella. Samalla 5. sarjakisa, tulokset
-Pistekisojen pistetaulukko, kaikki kisat käytynä. Katso pistetaulukko tästä.
-31.03. (la), VKV järjestää Valkeakosken mestaruuspilkkikisat Lotilanjärvellä, tulokset
-07.04. (la), SM-pilkki 2018, Kuusamojärvi (lähtöpaikka Raatesalmi)