Mato-onkikisat 2024

      Ei kommentteja artikkeliin Mato-onkikisat 2024

Tulokset sivun alaosassa, tässä linkki tuloksiin…

Yleiset ohjeet:
-Jokaisen kisan yhteyteen päivitetään lähempänä kisaa lisätietoja (mm. kokoontumisaika, kisapaikka).
-Kisat on kaikille ilmaisia (haastekisoissa maksuja).
-Tervetuloa onkimaan!

Sarjat:
Nuoret, naiset (mikäli naisia enempi kuin 2) ja miehet.

Palkinnot:
Kisan isoin kala palkitaan kahvipaketilla.
Jokaisessa osakilpailussa 3 parasta nuorta palkitaan, ei vaadita Kalaveikkojen jäsenyyttä.

Kalaveikkojen syyskokouksessa palkitaan kisojen parhaiten menestyneitä.

Sarjakisat:

  1. kisa ti 4.6. klo 17.00-19.30. Kisapaikkana yläkanava, kokoontuminen kirkon parkkipaikalle (Kirkkotie 1) klo 16.45.
  2. kisa ti 18.6. klo 17.00-19.30. Kisapaikka Viidennumerolla, kokoontuminen klo 16.45 Viidennumeron veneluiskan puolimmainen parkkipaikka.
  3. kisa ti 6.8. klo 17.00-19.30. Kisapaikka ei vielä tiedossa
  4. kisa ti 13.8. klo 17.00-19.30. Kisapaikka ei vielä tiedossa
  5. kisa ti 20.8. klo 17.00-19.30. Kisapaikka ei vielä tiedossa

Haastekisa:
UKK-VKV-TSK, päivämäärä ei vielä tiedossa

Sarjat: Miehet, Naiset ja Nuoret alle 18v
Osanottomaksu: 5€. Nuoret ilmaiseksi.
Kisapaikka:
Rajat:
Kilpailuaika:

Mestaruuskisa:
-la 24.8. klo 10.00-13.00, kisapaikka ei vielä tiedossa

Tulokset:

18.6.2024:

Siltakahvilan veneenlasku paikan puoleinen parkkipaikka.
+20 astetta, hyvä onkikeli. 17 onkijaa.

Nuoret:
1. Eemi Loijas 1630g
2. Simo Eerola 1370g
3. Vilho Nieminen 1030g
4. Janne Viljakainen 540g
5. Daniel Määttä 380g
6. Alpo Laine 300g
7. Jessica Heikkilä 130g

Yleinen:
1. Kenneth Flinck 2760g
2. Juha Kokkola 2130g
3. Mauri Pesu 1820g
4. Erkki Karvonen 1740g
5. Arto Grip 1650g
6. Juhani Sappinen 940g
7. Kari Heino 670g
8. Jussi Heikkilä 660g
9. Eero Korhonen 540g
10. Kai Muukkonen 350g

Suurin kala, lahna 720g, Mauri Pesu.
Seuraava kisa ti 6.8. klo 17, kilpailupaikka ilmoitetaan myöhemmin.

4.6.2024:

1. sarjakilpailu pidettiin yläkanavalla klo 17 – 19.30.
Kiva onkikeli. Nuoria oli yrittämässä enemmänkin, mutta vain 3 tuli puntarille.

Nuoret:
1. Jasmin Salo 250g
2. Simo Eerola 140g
3. Jessica Heikkilä 100g

Yleinen:
1. Erkki Karvonen 2100g
2. Jussi Heikkilä 1450g
3. Juhani Sappinen 1410g
4. Juha Kokkola 1270g
5. Arto Grip 920g
6. Kari Heino 910g
7. Pirkko Vuorinen 720g
8. Eero Korhonen 610g
9. Matti Vuorinen 290g
10. Mauri Pesu 280g
11. Antti Lahtinen 220g

Suurin kala, lahna 670g, Erkki Karvonen.

Seuraava onkikilpailu ti 11.6. klo 17. Yläkanava pohjoispuoli.
Kokoontuminen klo 16.40 kirkon parkkipaikka.
Kilpailu aikuisille maksullinen, nuorille ilmainen.
Tämä seuraava kisa ei ole osa sarjakilpailua vaan se on osa Valkeakosken vesistöviikon ohjelmaa.
Katso tästä kilpailusta tarkemmin tästä linkistä, klikkaa tästä.